Prowadzisz firmę? Wybierz dobre konto bankowe

Prowadzisz firmę? Wybierz konto bankowe ze zwrotem!

by

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z mnóstwem kosztów. Płacić trzeba za materiały firmowe, podatki, ZUS-y, leasingi, paliwo. Kluczowe jest wybranie konta biznesowego, dzięki któremu można otrzymać choć trochę zwrotu wydanych pieniążków albo lepszą ofertę na zakup wartościowych przedmiotów. Jeśli zastanawiasz się nad kontem firmowym, przeczytaj, na co zwrócić uwagę.

Konto darmowe

Podstawową cechą, na którą patrzy się, zakładając konto bankowe, nie tylko firmowe, jest koszt jego prowadzenia. Znalezienie całkowicie darmowych rachunków nie jest proste – podziękujmy podatkom bankowym za to. Niemniej, przy regularnym korzystaniu można znaleźć całkowicie bezpłatne konta, szczególnie skierowane do biznesu. Za każdym razem konieczne jest uważne przeczytanie warunków i umowy przed podpisaniem czegokolwiek.

Ofertę za zero złotych oferuje Nest Bank i to niezależnie od tego, jak regularnie z konta korzystasz. Mowa o koncie BIZnest. Nie masz wymogu minimalnej wpłaty ani minimalnej liczby transakcji. To takie najprostsze rozwiązanie, które dodatkowo oferuje Ci wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie kraju bez pobierania prowizji. Ciekawiej wygląda to w zestawieniu z ofertą na terminal i kartę kredytową. Całość całkiem nieźle ze sobą współgra. Umowa opiewa na całkowicie darmowy terminal przez 12 miesięcy, na które podpisujesz umowę, a dodatkowo zyskujesz 100 złotych za rozpoczęcie współpracy. Jeśli więc prowadzisz jakiś sklepik i chcesz iść z duchem czasu – stanowczo polecam. Jeśli interesują Cię szczegóły konta BIZnest, kliknij TUTAJ.

Spójrz na usługi dodatkowe

Niejednokrotnie banki oferują szereg usług dodatkowych, które w ramach konta są darmowe. Warto zastanowić się, które byłyby niezbędne i opłacalne. Bardzo szeroki pakiet oferuje Deutsche Bank w ramach konta dbNET Biznes. Znajdziesz tu:

 • darmową księgowość przez okres 6 miesięcy,
 • 50% rabatu na dostęp do portalu prawnego,
 • rabaty na przeloty samolotem,
 • rabat na promocję firmy w Internecie,
 • ubezpieczenie medyczne,
 • ubezpieczenie od kradzieży,
 • pomoc assistance,
 • kilka innych propozycji.

W tej propozycji także konto jest całkowicie darmowe. W regulaminie nie ma mowy o konieczności spełnienia warunków minimalnych wpłat czy transakcji. Jeśli tego typu usługi Cię interesują, to polecam. Przed założeniem konta sprawdź jednak dokładnie warunki skorzystania z pomocy drogowej i ubezpieczeń. Zakładam, że raczej nikt nie przyjedzie do 20-letniego auta, więc jeśli takowe masz, to pakiet usług dodatkowych za wiele może nie zdziałać. Jeśli interesują Cię szczegóły konta dbNET Biznes, kliknij TUTAJ.

Tańsze paliwo

Jeśli jesteś przedsiębiorcą często korzystającym z samochodu i wydającym masę monet na paliwo, może Cię zainteresować oferta na tańsze paliwo. Taką właśnie propozycję ma Alior Bank z kontem Partner, choć w rzeczywistości nie jest tak kolorowo, jak widnieje na reklamach. Maksymalna wartość zwrotu wynosi 100 złotych miesięcznie i jest wyliczana jako różnica 4,61 zł brutto (obecna średnia cena litra paliwa), a 3,90 zł oferowaną przez Alior Bank. Nie ma znaczenia, ile Ty fizycznie zapłacisz za paliwo. Na jednym litrze zyskujesz więc 0.71 złotego. Żeby otrzymać pełny zwrot, musisz więc tankować miesięcznie minimum 140 litrów paliwa. Oczywiście im mniej tankujesz, tym zwrot będzie mniejszy. Musisz też pamiętać o spełnieniu warunków skorzystania z promocji, czyli:

 • musisz zapłacić minimum 500 złotych kartą za zakupy w dowolnych sklepach,
 • zrobić przynajmniej jeden przelew do ZUS-u lub US w miesiącu,
 • no i oczywiście płacić kartą za paliwo.

Warto więc przekalkulować, czy się to opłaca i w jakim stopniu. W tym przypadku konieczne jest spełnienie już kilku warunków, więc trzeba z konta korzystać w miarę aktywnie. Jednak zawsze jest to 100 złotych miesięcznie dla osób aktywnie korzystających z samochodu. Jeśli interesują Cię szczegóły konta Partner, kliknij TUTAJ.

Zwroty za ZUS

Bardzo popularne są zwroty za płatności dokonywane do ZUS-u. Każdy przedsiębiorca musi je robić, więc takie oferty skierowane są w ogólności do wszystkich. Taką ofertę ma mBank w ramach konta mBiznes Standard. Tutaj możemy otrzymać 150 złotych zwrotu, o ile w ciągu 30 dni od założenia konta zrobisz przelew do ZUS-u za minimum 250 złotych. Dodatkowo otrzymasz 100 złotych w ramach drugiej promocji. Konto jest darmowe, pod warunkiem stałego wykonywania przelewów do ZUS. Karta debetowa jest bezpłatna pod warunkiem wykonania zakupów na kwotę minimum 500 złotych. Trzeba też pamiętać, żeby z bankomatu nie wybierać kwot niższych niż 100 złotych. Jeśli interesują Cię szczegóły konta mBiznes Standard, kliknij TUTAJ.

Korzystaj z konta i łap nagrody

Ciekawe oferty tego typu oferują dwa banki. Na początek Idea Bank z kontem Firma To Ja. W ramach tej oferty możesz zyskać 50 złotych miesięcznie przez okres 12 miesięcy, a więc do zdobycia jest aż 600 złotych. Premiowane jest:

 • utrzymywanie średniego stanu salda powyżej pewnej kwoty (dla 5.000 złotych na saldzie jest to 10 złotych premii, ale dla 30.ooo zł salda jest to już 4o złotych premii),
 • wykonanie przelewów do ZUS-u i US premiowane jest kwotą 30 złotych,
 • wpłaty we wpłatomacie premiowane są kwotą 20 złotych,
 • wystawienie i opłacenie faktury na rachunek innego uczestnika promocji to 20 złotych.

Maksymalnie masz 50 złotych do otrzymania, możesz więc dowolnie łączyć wyżej wymienione czynności, by otrzymać zwrot. Jedyną opłatą jest 5 złotych wydane na kartę płatniczą, chyba że wydasz minimum 400 złotych na zakupy tą kartą. Jeśli interesują Cię szczegóły konta Firma To Ja, kliknij TUTAJ.

Bardzo podobną ofertę ma Alior Bank z kontem iKonto. Jedyną różnicą jest, że można zyskać nawet 1500 złotych rocznie – po 125 złotych miesięcznie. Lista premiowanych czynności (zawsze są to tylko pierwsze czynności – premia naliczana jest jedynie raz, niezależnie od ich ilości):

 • przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł – 25 złotych premii w danym miesiącu,
 • przelew do US w kwocie min. 500 zł – 25 złotych premii w danym miesiącu,
 • przelew SEPA w kwocie min. 100 EUR – 10 złotych premii w danym miesiącu,
 • przelew natychmiastowy w kwocie min. 500 zł – 10 złotych premii w danym miesiącu,
 • transakcje kartą w kwocie min. 500 zł kartą – 10 złotych premii w danym miesiącu,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku w kwocie 100 zł – 15 złotych premii w danym miesiącu,
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku:
  • do 2 500,00 zł – 0 zł
  • od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł
  • od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 15 zł
  • od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 30 zł
  • od 50 000,01 zł – 60 zł.

Łącznie są tu przedstawione czynności za 155 złotych. Wiele z tych czynności jest średnio potrzebna przeciętnemu przedsiębiorcy. Z pewnością jednak mogą to być przelewy do ZUS i US, transakcje kartą i średnie saldo w kwocie do 10.000 złotych. Standardowo, bez większych problemów można więc zyskać 65 złotych miesięcznie. Jeśli interesują Cię szczegóły konta iKonto, kliknij TUTAJ.

Przed wyborem swojego konta firmowego trzeba dobrze zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Warunki polegające na wykonanie przelewu do ZUS w kwocie minimum 250 złotych bardzo łatwo można połączyć ze sobą w ramach wielu kont. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na dodatkowe warunki, takie jak wykonywanie transakcji bezgotówkowych czy minimalne wpłaty na konto.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.