Najlepsze lokaty kwiecień 2018

Najlepsze lokaty oszczędnościowe – TOP 5 #kwiecień 2018

by

Ofert lokat oszczędnościowych jest bez liku. W gruncie rzeczy chodzi o to, żeby jak najlepiej ulokować swoje środki i dostać jak największy zysk. Dlatego od razu pominęłam w niżej wymienionym rankingu wszystkie produkty o oprocentowaniu niższym niż 2,5%. Dodatkowo poza zarobkiem wyliczyłam podatek, który trzeba zapłacić za ulokowanie środków na lokacie. A co mi tam! Wiedzcie, ile Was kroją!

Dla uproszczenia, przyjmijmy, że mamy 1.000 złotych i chcemy ulokować pieniądze na 3 miesiące. Poniżej przedstawiam ranking banków, które pozwolą zarobić najwięcej i mają najlepsze warunki przy lokatach oszczędnościowych.

Nest Bank i lokata “Witaj” z oprocentowaniem 4%

Największą zaletą jest wysokie oprocentowanie wynoszące aż 4% w skali roku. Do wyboru jest lokata 3-miesięczna i 6-miesięczna o kapitalizacji na koniec okresu. Możesz na niej umieścić do 10 tys. złotych Dzięki tej lokacie zarobisz:

  • zysk netto: 8,07 złotego,
  • podatek Belki: 1,90 złotego.

Lokata posiada jednak bardzo dużą wadę. Dotyczy tylko i wyłącznie nowych klientów (którzy nie mają jeszcze tam konta osobistego lub założyli je w ciągu 30 dni), którzy w dodatku korzystają z konta aktywnie i mają przelewaną na nie wypłatę. I to nie jakąkolwiek wypłatę, a w wysokości minimum 2.500 złotych. To sprawia, że jest to lokata nie dla wszystkich.

Jeśli chcesz przejść do wniosku o złożenie lokaty, kliknij:  Nest Bank

Idea Bank i lokata “Happy” z oprocentowaniem 3,5%

Idea Bank proponuje jedną z trzech lokat o różnym oprocentowaniu. Ponieważ porównuję lokaty o okresie 3 miesięcy, taka ma 3,5% odsetek. Do dyspozycji jest też 2-miesięczna na 4% i miesięczna na 3%. Oferta skierowana jest jedynie dla nowych klientów, dlatego nie można założyć najpierw jednej, a potem drugiej z lokat. Do bardzo dużych zalet należy brak konieczności zakładania konta i decydowania się na jakiekolwiek inne produkty. Możesz na niej umieścić do 10 tysięcy złotych. Zarobisz:

  • zysk netto: 7,07 złotego,
  • podatek Belki: 1,66 złotego.

Jeśli chcesz przejść do wniosku o złożenie lokaty, kliknij TUTAJ.

BGŻ Optima i lokata “Bezkarna” z oprocentowaniem 3,5%

BGŻ ma podobną ofertę do wyżej wymienionego Idea Bank (odsetki 3,5% w skali roku), z tą różnicą, że wymagane jest założenie konta osobistego. Oferta dotyczy tylko nowych klientów. Możesz umieścić na lokacie do 20 tysięcy złotych. Dużą zaletą jest możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek. Taka propozycja jest całkiem dobra dla osób, które nie są do końca pewne, czy mogą pozwolić sobie na “zamrożenie środków”. Zyskasz:

  • zysk netto: 7,07 złotego,
  • podatek Belki: 1,66 złotego.

Jeśli chcesz przejść do wniosku o złożenie lokaty, kliknij: BGŻ Optima

MBank i lokata “przy eKoncie” z oprocentowaniem 3,5%

Ta propozycja jest nad wyraz ciekawa z dwóch powodów. Po pierwsze jest to atrakcyjna lokata wynosząca 3,5% w skali roku. Trzeba jednak założyć eKonto, które samo w sobie też jest całkiem dobre i posiada możliwość otrzymania zwrotu aż 150 złotych. Trudno doliczyć ten zysk do zysku z lokaty, trzeba więc po prostu mieć tę informację z tyłu głowy. Maksymalnie ulokujesz 10 tysięcy złotych na 3 miesiące. Produkt znowu dla nowych klientów. Możesz zyskać:

  • zysk netto: 7,07 złotego,
  • podatek Belki: 1,66 złotego.

Jeśli chcesz przejść do wniosku o złożenie lokaty, kliknij TUTAJ.

BGŻ Optima i lokata “Bezkompromisowa” z oprocentowaniem 2,7%

Druga propozycja BGŻ. Trochę niższe oprocentowanie (2,7% w skali roku), co dla osób chcących ulokować niewielką kwotę (jak moje 1000  złotych) jest ofertą strasznie niską. Ta oferta jest skierowana do osób, które posiadają wyższe środki finansowe, które chcą ulokować na lokacie. Maksymalnie możesz umieścić w produkcie nawet 100 tysięcy złotych na 3 miesiące. Propozycja tylko dla nowych klientów i w tym przypadku także mamy naliczenie odsetek na dzień zerwania umowy bez ich utraty. Przy tysiącu złotych zyskasz:

  • zysk netto: 5,45 złotego,
  • podatek Belki: 1,28 złotego.

Jeśli chcesz przejść do wniosku o złożenie lokaty, kliknij: BGŻ Optima

Podsumowanie

Subiektywnie uważam, że najlepiej wygląda Idea Bank, szczególnie przez brak konieczności zakładania konta osobistego bądź brania jakichkolwiek innych produktów. Krótka i szybka umowa, odbierasz swoje pieniądze i żegnacie się w zgodzie. Z drugiej strony mamą ciekawą ofertę mBanku, u którego można się zastanowić nad poprowadzeniem całkowitego konta. Dodatkowe 150 złotych piechotą nie chodzi.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.